w

Dlaczego warto zainwestować w fundusz emerytalny już dziś?

planowanie emerytury


Niezbędny fundusz emerytalny

Inwestycje w fundusz emerytalny – dlaczego warto zacząć już dzisiaj?

Jako firma inwestycyjna doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest dokonywanie regularnych wpłat na fundusz emerytalny. Gromadzenie oszczędności na przyszłość to jedno z najważniejszych zadań, jakie powinniśmy sobie postawić. Niemniej, wielu z nas zastanawia się, czy faktycznie warto startować w ten proces już dziś. W Artykule przedstawimy powody, dla których to właśnie teraz warto inwestować w fundusz emerytalny.

Bieżąca sytuacja na rynku

Jednym z najważniejszych powodów, dla których inwestycja jest dobrym posunięciem, jest bieżąca sytuacja na rynku. Wzrost cen oraz niskie stopy procentowe sprawiają, że trudniej zdobyć oszczędności, a przede wszystkim zwiększa to koszt życia. Wpłacanie pieniędzy na fundusz emerytalny jest jednak dobrym sposobem na zabezpieczenie przyszłych oszczędności. Dzięki nim nie tylko zabezpieczymy swoją przyszłość, ale i zagwarantujemy sobie pewne źródło dochodu po zakończeniu kariery zawodowej.

Atrakcyjne oprocentowanie

Inwestowanie w fundusz emerytalny może być atrakcyjną ofertą. Warto zwrócić uwagę na oprocentowanie, jakie oferują te produkty. Przykładowo, w ofercie Naszego funduszu emerytalnego, możemy osiągnąć średnią stopę zwrotu 4,89% w skali roku. Oczywiście, nie jest to wartość gwarantowana, ale i tak zdecydowanie lepiej niż oprocentowanie lokat bankowych.

Długoterminowe planowanie

Inwestycja w fundusz emerytalny to także sposób na długoterminowe planowanie swojej przyszłości. Często zdarza się, że w młodości nie myślimy o emeryturze. Dzięki dobremu planowaniu i inwestowaniu już dziś, możemy znacznie zwiększyć nasze przyszłe oszczędności. Warto też tutaj zwrócić uwagę na fakt, że im wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym większe przychody uzyskamy w przyszłości.

Różnorodność produktów finansowych

Współczesne fundusze emerytalne oferują nam bardzo szeroki wybór produktów finansowych. Dzięki temu możemy dostosować swój profil inwestycyjny do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Oczywiście, trzeba tutaj uważać, aby nie podejmować ryzykownych decyzji, które mogą kosztować nas spore straty. Niemniej, odpowiednio dobrany produkt finansowy to gwarancja pewnych przychodów.

Korzyści podatkowe

Ostatnim, ale z pewnością nie mniej ważnym argumentem, będą korzyści podatkowe. W Polsce mamy do czynienia z systemem podatkowym, który premiuje oszczędności na emeryturę. Dlatego też wpłacając pieniądze na prywatne konto emerytalne, mamy możliwość odliczenia ich od podatku. To doskonały sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości, ale i oszczędności na bieżące potrzeby.

Z gruntownych analiz wynika, że inwestowanie w fundusz emerytalny ma sens i warto to robić już dziś. Szeroka gama produktów finansowych, atrakcyjne oprocentowanie oraz korzyści podatkowe są jednymi z powodów, dla których warto o tym pomyśleć. Jednocześnie warto jednak pamiętać, że wybierając inwestycję, powinniśmy dobrze przemyśleć swoją decyzję i dopasować ją do swojego profilu inwestycyjnego, ale i sytuacji finansowej.


To nie jest porada inwestycyjna. Przeczytaj Notę Prawną

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

karta kredytowa

Limit kredytowy a zdolność kredytowa – pojęcia kluczowe wyjaśnione

Inwestowanie: giełda

5 sposobów na obniżenie kosztów transportu