w

Tajniki oszczędzania na kosmetykach

Inwestowanie: giełda

Tajniki oszczędzania na kosmetykach – jak kupować mądrze?

Nie ma co ukrywać – kosmetyki to zazwyczaj dla nas dosyć spory wydatek. Kupujemy kremy, toniki, serum, maski, szampony, odżywki, a lista może być bardzo długa. Często zdarza się, że nasza koleżanka ma fantastyczny produkt do włosów, który kosztuje całą fortunę, ale przecież działa cuda. Wpadamy na pomysł, że my też musimy go mieć, że to właśnie nasz klucz do pięknych i zdrowych włosów. Odsuwamy na bok wszelką logikę, stają się one niepotrzebnym balastem. Przecież liczy się tylko efekt, prawda?

Niestety, później okazuje się, że produkt, który kupiłyśmy, nie działa wcale tak dobrze, jak twierdziła nasza koleżanka. Albo i działa, ale efekt utrzymuje się tylko przez kilka godzin. Kończymy z pięknym opakowaniem, które tylko zbiera kurz na naszej łazience. I tak w kółko. Tworzy się błędne koło, w którym wielokrotnie tracimy pieniądze, a efekt pozostawia wiele do życzenia. Jak zatem nie wydawać majątku na kosmetyki i jednocześnie uzyskać pożądane efekty? W tym artykule przedstawimy najważniejsze tajniki oszczędzania pieniędzy na kosmetykach.

Poznaj swoją skórę

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest poznanie swojej skóry. To absolutna podstawa. Jeśli nie wiemy, jakie są jej potrzeby i jakie są problemy, z którymi się boryka, to nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiednich kosmetyków. Wybierając produkty, musimy zwracać uwagę na ich skład. Idealnymi kosmetykami są te, które są dopasowane do naszej skóry i zawierają pełen skład dobrych dla niej składników. Warto pamiętać, że każda skóra jest inna, a potrzeby skóry w zależności od płci czy wieku również mogą się różnić. Kosmetyki, które działają u naszej koleżanki, u nas mogą nie działać wcale.

Kupuj tylko to, co potrzebujesz

W sklepach często zdarza się, że kupujemy więcej, niż jest nam potrzebne. Wydaje nam się, że koniecznie musimy wypróbować wszystkie nowości, mamy jednocześnie kilka kremów do twarzy, pomadkę w różnych odcieniach czy rozmaite lakiery do paznokci. Chcemy mieć wszystko, być zawsze na czasie, nie przegapić niczego ważnego.

Niestety, to wszystko kosztuje. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, co kochamy, co na co dzień stosujemy i co nam pomaga, a co można odpuścić. Jeśli stwierdzimy, że trzymać pompkę na ręce z kremem do rąk, odkąd zakończyła się zima, to może warto na to uważać i dopóki nie skończymy jednego produkty, nie kupować kolejnego.

Swoją drogą, czy wiecie, że wiele kosmetyków można stosować na wiele sposobów? Na przykład, zamiast kupować osobno balsam do ciała i krem do rąk, wybierzmy kosmetyk, który można zastosować na całe ciało. Nie tylko zaoszczędzimy na nim, ale też ułatwimy sobie życie, nie musząc przecież mieć kilku tubek w łazience.

Szukaj promocji i wyprzedaży

Okazuje się, że najprostsze rozwiązania czasem są najlepsze. Sklepy mają swoje kody rabatowe, promocje lub wyprzedaże, które dają nam możliwość zakupienia kosmetyków w niższej cenie. Warto być na bieżąco, obserwować strony aptek i drogerii internetowych, jak również czekać na okazje promocyjne w sklepach stacjonarnych. Jeśli upatrzony przez nas kosmetyk jest na wyprzedaży, poprośmy sprzedawcę o dodatkową zniżkę. Takie sytuacje zdarzają się naprawdę bardzo często.

Sprawdzaj daty ważności

To proste, ale istotne. Daty ważności kosmetyków powinny być przez nas dokładnie sprawdzane. Zdarza się, że kupujemy produkt, który jest już po terminie, lub który tego terminu zbliża się do końca. Taki kosmetyk może spowodować podrażnienia i poważne problemy z naszą skórą, które będą wymagały specjalistycznej pomocy.

Nie bój się kosmetyków tańszych marek

Kosmetyki bardziej znanych oraz droższych marek są zazwyczaj reklamowane jako najlepsze i najskuteczniejsze. Często wydajemy na nie mnóstwo pieniędzy, nawet jeśli kosmetyki tańszych marek mogą spełnić te same potrzeby. Niekiedy różnice pomiędzy kosmetykami takimi, jak kremy czy toniki, są dosłownie minimalne. Doradzamy, warto zwrócić uwagę na tańsze kosmetyki, które często i tak działają na naszą skórę równie dobrze.

Podsumowanie

Kosmetyki to niestety duży wydatek w naszym budżecie. W dzisiejszych czasach nie ma nic złego w tym, aby szukać oszczędności, ale równocześnie dbać o swoją skórę i wygląd. Najważniejszymi tajnikami oszczędzania na kosmetykach są poznanie swojej skóry, kupowanie tylko tego, co jest nam potrzebne, szukanie promocji i wyprzedaży, sprawdzanie dat ważności oraz korzystanie z tańszych produktów, które równie dobrze można stosować na co dzień. Pamiętajmy, żeby zawsze wybierać kosmetyki, które przyniosą nam pożądany efekt, a koszty pozostaną w rozsądnych granicach.


To nie jest porada inwestycyjna. Przeczytaj Notę Prawną

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Inwestowanie: giełda

Jak zwiększyć swoje oszczędności dzięki odpowiedniemu zarządzaniu budżetem?

Oszczędzanie na kosztach opieki nad zwierzętami

Ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników – jakie dokumenty są potrzebne do jego zawarcia?