w

Ubezpieczenie zdrowotne prywatne a egzotyczne choroby – co warto wiedzieć?

W przypadku planowania wyjazdu za granicę warto wziąć pod uwagę, że ekskluzywne choroby mogą być pokryte jedynie przez ubezpieczenie zdrowotne prywatne. Dlatego też przed rozpoczęciem wyjazdu warto dokładnie zapoznać się z zawartymi w polisie warunkami i wyborem najlepszego ubezpieczenia.

Przed wycieczką

Przed wyruszeniem w drogę warto dokładnie przemyśleć ubezpieczenie zdrowotne prywatne. Zazwyczaj zawiera ono o wiele lepsze warunki niż ubezpieczenie obejmujące tylko wyjazdy krajowe. Przede wszystkim warto wybrać ubezpieczenie, które zawiera klauzule dotyczące ekskluzywnych chorób. Warto wziąć takie ubezpieczenie, które obejmuje także ewentualny zwrot kosztów leczenia w przypadku konieczności powrotu z zagranicy.

Egzotyczne choroby

Jeśli wybierzemy się do egzotycznego kraju, należy wziąć pod uwagę również te choroby, z którymi w Europie nie musimy się zmagać. Przykładem takiej choroby może być malaria, która występuje w takich krajach jak Kenia, Tanzania, Liberia. Szczególnie groźna jest odmiana P. falciparum. Z tego względu warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Szczepień.

Jakie warunki spełnia ubezpieczenia zdrowotne?

Ubezpieczenia zdrowotne prywatne różnią się od siebie pod względem zakresu ochrony i kosztów. Wśród wyznaczników warto wymienić:

  • Dostępność do ekskluzywnych chorób
  • Stopień zwrotu kosztów leczenia
  • Okres trwania ubezpieczenia i jego cena
  • Wiek ubezpieczonego
  • Zakres ubezpieczenia
Podsumowanie

Zabierając się za planowanie wakacji i podróży pamiętajmy, że wyjazd za granicę wiąże się z szeregiem ryzyk. Dlatego przed wyjazdem warto dokładnie zapoznać się z wyborem ubezpieczenia zdrowotnego prywatnego, a w szczególności z klauzulami dotyczącymi ekskluzywnych chorób. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na poziom zwrotu kosztów leczenia, okres trwania ubezpieczenia i jego koszt oraz zakres ubezpieczenia. Warto także zawsze skonsultować się z lekarzem i poznać zalecenia Ministerstwa Zdrowia i Szczepień w danym kraju.


To nie jest porada inwestycyjna. Przeczytaj Notę Prawną

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Remont domu bez wyrzeczeń – jak to zrobić?

Co to jest Franchise w ubezpieczeniu domu? Warto wiedzieć.